בניית קבוצות ספורט מנצחות- אימון מנטלי


האימון המנטלי האתגרי הוא חלק בלתי נפרד מהכשרת הספורטאי ברמה האישית- למיצוי יכולותיו האישיות וברמה הקבוצתית ליצור את הלכידות הנדרשת לבניית קבוצה מנצחת.
אימון מנטלי אתגרי דרך Flow, הינה שיטה ייחודית המכשירה את הספורטאים לחיזוק המנטלי על ידי:

  • מיפוי נקודות הנדרשות לשיפור מנטלי
  • התנסות באמצעות אתגרי ODT
  • ניתוח והפנמה מנטלית בגיבוי אסטרטגיות אימון מנטליות
  • יישום בזמן ביצוע.

דרך הפעולה: מודל פעולה ייחודי בארץ המוביל לתוצאות אפקטיביות. אימון מנטלי אתגרי פועל בשלושה מישורים במקביל:

1. ליווי אישי של המאמן-
הליווי מתמקד בהעצמת המאמן ונתינת כלים ניהוליים לשיפור המנטליות והלכידות הקבוצתית לאורך העונה. הליווי האישי כולל גם חשיבה ליצירת ערך מוסף, תהליך של חיבור הקבוצה לערכי המועדון ולהשארת מורשת לעתיד.

הליווי כולל קשר יומיומי עם המאמן, וכן מפגש שבועי ובו מתמקדים על מה צריך לשפר מנטלית אצל שחקנים ספציפית ואצל הקבוצה בכלל, עדכון שוטף לגבי תהליכי אימון אישיים עם שחקנים וקביעת לוז להמשך.


2. אימון מנטלי אתגרי לקבוצה-

לאורך העונה מתקיימים אימונים מנטליים ברמה קבוצתית או חלק מהקבוצה (הרכב ראשון, שני, התקפה, הגנה וכד').

האימונים הקבוצתיים נערכים כשעה בכל פעם על בסיס מתודת ה-  ODT. באימונים אלו עולים נושאים מרכזיים כגון: לכידות קבוצתית, מנהיגות, תקשורת בין שחקנים, עבודת צוות, אמון, חשיבה יצירתית, התמודדות עם לחצים, רגשות ומחשבות וכד'.

אימונים אלו עוזרים רבות ביישום וחיזוק הצדדים המנטליים הקבוצתיים במהלך ההתמודדות. לאחר כל אימון קבוצתי המאמן מקבל דוח המנתח את הנקודות המנטליות שעלו ברמה הקבוצתית וברמה האישית.

בנוסף, אימונים אלו משמשים להקניית אסטרטגיות אישיות להתמודדות מנטלית ולהעלאת הקשיחות המנטלית.
3. 
אימון מנטלי אתגרי אישי-

עבודה פרטנית עם שחקנים בתהליך של מספר מפגשים לפי הצורך. המפגשים כוללים שיחות אישיות וכן התמודדות עם אתגרים כמו קיר טיפוס, רכיבה על סוסים ומשימות אתגריות אחרות אשר מטרתן להעצים את ההתמודדות המנטלית בזמן אתגר וליישמה בזמן המשחק. אימונים אלו אפקטיביים ומביאים לתוצאות מרשימות ושינוי קיצוני בגישת השחקן ברמה המנטלית.